Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Sydney Shires Competition - First Grade
Round 13 - Sat 24 Feb 2018 (12:15PM), Sat 3 Mar 2018 (12:15PM)
Georges RiverdefLindfield
Venue: Bexley Oval [Gregory's 402 G14]Match ID: 2637921
Umpires: Umpire1: Stephen Blomfield  Umpire2: Bob Shield  
Scorers:  Not specified
McArthur, Christopher
Cheney, Curtis
Lane, Shannon (c)
Pargeter, Shane
Henriques, Nicholas
Croom, Ryan J
Vella, Ben
Carew, Dayle H
Churcher, Benjamin (+)
Orr, Riley
Yates, Daniel
 
Coach: Hoggett, Matthew
Team Manager: Yates, David
Scorer: Yates, David
 
Rezek, Adam (c)
Lomax, Matt
Bolt, Jono (+)
White, James
Royds, Dean
Trewin, Joshua
Chan, Julian
Sheehan, Oscar
Robertson, Timothy A
Patel, Nirav
Banfield, Harry
Sydney Shires Competition - Second Grade
Round QF - Sat 10 Mar 2018 (10:30AM), Sun 11 Mar 2018 (10:30AM)
EppingdefLindfield
Venue: North Epping Oval [ ]Match ID: 2638816
Umpires: Umpire1: Peter Mooney  Umpire2: Geoff Wheeler  
Scorers:  Not specified
Morgan, Bradley
Colbourne, Peter
Rajendran, Sharan
Court, Cameron
Balzen, Patrick
Bennett, Scott
Nuthalakanti, Anujraj
Boorer, Anthony (c)
De Silva, Calum (+)
Birrell, Nicholas
Ross, Nathan K
 
Watts, Steve (c)
Monk, Sam
Timbrell, Scott
Sharp, Nicholas
Griffin, Matthew
Patel, Nirav
Raman, Kasi
Sheehan, Oscar
Robertson, Timothy A (+)
Balagurusamy, Balamurali
Banfield, Harry
 
Scorer: Cook, Greg
Sydney Shires Competition - Third Grade
Round 13 - Sat 24 Feb 2018 (12:15PM), Sat 3 Mar 2018 (12:15PM)
Georges RiverdefLindfield
Scorers:  Not specified
Umpires: Umpire1: Grant Christopher  Umpire2: Gordon Smith  Umpire1 (Day2): Grant Christopher  Umpire2 (Day2): Stephen Clements  
Condylios, Nick
Mazurkiewicz, Jarrod (+)
Thanos, Chris
Economou, Alex (c)
Sparke, Jared
Bowler, Jason
McGuiness, Andrew
Jiffkins, Dave
Marvello, Simon
Napier, Brendan J
Rapson, Daniel
 
Coach: Hoggett, Matthew
 
Rose, Adam
Spotswood, Geoff (c)
Hardman, Matt
Irlam, Ryan
Jabbar, Atif
Levy, Jason
Mowbray, Andrew
Cray, Ian (+)
Rele, Bhushan
Subramanian, Manish
Arunachalam, Dhinash K
Sydney Shires Competition - Fourth Grade
Round QF - Sat 10 Mar 2018 (10:30AM), Sun 11 Mar 2018 (10:30AM)
Georges RiverdefLindfield
Venue: Bland Oval [Gregory's 400 E12]Match ID: 2672154
Umpires: Umpire1: Ian Bowman  Umpire2: Keith Elloy  
Scorers:  Not specified
Salgueira, Alejandro
Denton, Alex Z
Stanton, Matthew H
Brown, Harrison
Stanton, Murray J (+)
Butler, Wade
Scott, Julian
Worger, Benjamin (c)
Motalla, Chaitanya
Sharma, Ishan
Liley, Robert
 
Coach: Hoggett, Matthew
 
Kasthuri, Krishnasamy (c)
Singh, Bagath (+)
Rele, Bhushan
Arunachalam, Dhinash K
Shanmugam, Durairaj
Sebastian, Jeby
Ismail, Mohammed
Parameswar, Pavan
Subramanian, Manish
Nagarajan, Sandeep
Sundar, Shyam
Rajavarman, Subramaniam (sub)
 
Team Manager: Cook, Greg
Sydney Shires Competition - Frank Gray Shield
Round SF - Sun 11 Feb 2018 (10:00AM)
Burwood BriarsdefLindfield
Venue: Rothwell Park [UBD Page 233 L6]Match ID: 2619850
Umpires: Umpire1: Stephen Blomfield  Umpire2: Simon Dodwell  
Scorers:  Not specified
O'Connor, Cormac
Whitfield, Brad
Kennedy, Declan (c)
Iaquinto, Christopher
Heels, Declan
Moffitt, Tom (+)
Reddy, Diren
Shams, Tashaffi
Palmer, Alex
Kovacic, Jack
Van den Nieuwenhof, Ben
 
White, James
Robertson, Timothy A
Trewin, Joshua
Timbrell, Nathan (c)
Chapman, Henry W
Bolt, Jono (+)
Chan, Julian
Sheehan, Oscar
Banfield, Harry
Jones, Robert G
Read, Simon
Sydney Metropolitan Competition - Tim Creer Cup A Division
Round 22 - Sun 4 Mar 2018 (12:30PM)
Lindfield Bluedef byBurwood Briars Brothers
Venue: Acron Oval [ ]Match ID: 2722579
Umpires: Umpire1: Ken Buckland  
Scorers:  Not specified
Natchiyappan, Kannan
Nagar, Vaibhav (c)
Ladhane, Babasaheb
Patel, Pushkar
Jain, Akshay (+)
Kn, Nanjundesh
Gangdhar, Sandip
Gosavi, Shyam
Singh, Vikram
Shah, Gopal
Sebastian, Jeby
 
Galappatti, Asita (c)
Panch, Vaidya
Lakshmanan, Kasi
Kumar, Jithendra
Warnes, Toby
Wu, Ryan
Mohammed, Jhangir
Patel, Shreyas
Surat, Ashish (+)
Bharadwaj, Vidyuth
Syed, Monadil
Sydney Masters Cricket Association - Sydney Masters Over 40's
Round 11 - Sun 4 Mar 2018 (12:15PM)
Collaroy Plateau Cricket ClubdefLindfield
Venue: Weldon Park No 1 [UBD 178 B12]Match ID: 2657842
Umpires: Umpire1: Patrick Smellie  
Scorers:  Not specified
Cameron, Andrew
Horstead, Toby
Van Dam, Robert
Moss, David (c)
McLean, Jason
Heiniger, John
Burton, Andrew (+)
Evans, Warren
Bennetts, David
Storey, Dean
Harper, Todd
 
Coach: Jackson, John
 
Jackson, Andrew
Smith, Peter
Inamdar, Sameer
Sundar, Shyam
Player, Guest (+)
Peseta, Rob
Sproules, Paul (c)
Heffernan, Damien
Slocombe, Martyn
Flanagan, Greg
Buck, Graham
Sydney Masters Cricket Association - Sydney Classics Over 50s
Round 11 - Sun 11 Mar 2018 (12:15PM)
Parramatta Golden Oldiesdef byLindfield
Venue: McCredie Park [UDB 230 G5]Match ID: 2648087
Umpires: Umpire1: Grant Christopher  
Scorers:  Not specified
Kentwell, Warren (+)
McKee, Ian
Smith, Peter
Collins, Mick (c)
Burnell, Robert
Schinella, Ernie
Dolenc, Robert
McKee, John
Johnson, Chris
Zappia, Joe
Parker, John
 
Mullane, Peter
Heffernan, Damien (+)
Latto, Douglas (c)
Nes, Ron
Poate, Martin (+)
Hough, Greg
Burns, Robert
Adams, Paul
Clark, Stuart E
Austin, Tony
Hardman, Matt
Sydney Masters Cricket Association - NSW Over 50's
Round 3 - Sun 17 Sep 2017 (10:30AM)
LindfielddefCentral Coast Cyclones
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Kentwell, Warren
Heffernan, Damien
Collins, Mick
Austin, Tony
Adams, Paul
Latto, Douglas (c)
Poate, Martin
Burns, Robert
Parker, John
Zappia, Joe
Hardman, Matt
Cray, Ian (+)
 
Team not available
Sydney Masters Cricket Association - Sydney Vintage (Over 60's) Competition
Round 3 - Sun 18 Mar 2018 (12:15PM)
Cricketers' Club of New South WalesdrewLindfield
Venue: Camperdown Park [UBD 13 P5]Match ID: 2848860
Umpires: Umpire1: Spencer Harrison  
Scorers:  Not specified
Mesar, John J
Roy, Ajoy
Winney, Garry
Georgiadis, Paul
Elloy, Keith
Rolls, Peter
Kariawasam, Prianta
 
Hutton, Murray J
Wright, Andrew R
Clark, Stuart E
Bidgood, Des
Collins, David
Latto, Douglas (c)
Nes, Ron
Parker, John
Turner, Laurie
Zappia, Joe